Ühepäevane seikluskogemus 

"Päev iseendaga"

Paku endale võimalus kogeda ja tajuda maailma läbi erinevate meelte, jõudes ENESES sügavama taju ja tunnetuseni

Milline näeb välja PÄEV ISEENDAGA ÜRITUS?

See on päev, kus katame kinni oma silmad, avame end tunnetusele ja usaldusele ning rändame läbi erinevate meelte oma sisemaailma. 

Terve päev silmad kinni

grupis kuni 3 inimest

Jalutuskäik looduses

+ üllatustegevused

PÄEV ISEENDAGA TOIMUMISAEG

HIND 150 €

Päeva juhendab Heli Haruoja koos lisatoetajaga ning päeva lõpus liitub Enno Innos, kes viib läbi Methodraie praktika üliteadvuses

Päeva Kestvus - 9:00 - 17.00

Toimumise kuupäevad:

18. august
21. august
26. august

OSALEJATE TAGASISIDE

"Kõndisin hommikul üritusele, tibas vihma, tundsin kuidas see, mind toetab. Meenus Kristiina Raie raamatust "Looja vaimuna universumis" katkend, mis minuga viimasel ajal kaasas käinud. Kuidas iga taevast alla kukkuv veetilk on unikaalne nagu iga Looja osa... Valisin tunnetada - kogeda - olla ise. Otsustasin, nii on! Kõnnin oma eluteel...peateel. Luban endal olla. Ja siis seoti silmad kinni...kohe kerkis esile minu vana muster, olen alati kartnud pimedust ja nüüd olen kaheksa tundi nii?? Esimene ehmatus möödus ja tuli vaikselt padjal istudes ja teisi oodates veel intensiivsema lainena. Kogesin kuidas pimeduse hirm kerib ja kerib ülesse, kogesin lausa hirmu värelust, tahtsin kohe maksi ärä võtta, natuke piinlik oli ka, aga teistele ei maininud. Otsustasin, et keskenud hingamisele ja kõik on hästi, olen uuesti kohal, siin ja praegu... hirm sulas ära.

Ülejäänud päeva mask ei seganud vaid toetas täielikult kogu päeva. Võisin olla nii silmad lahti kui ka silmad kinni. Kogu päeva nägin aegajalt silmade ees pilte nagu hallikas-valgete seintega toas seinal oleksid fotod, iga uus foto ilmus tempokalt järgmise peale... Kristiina oli meie päevaks kanaldanud kõigile ka oma toetaja linnu-looma. Enda linnule mõtlemise valguses tundsin endas alati midagi selginemas või tuttavlikku, see toetas mind palju. Mulle sobis väga päeva ülesehitus, tutvustus, mis mind ees ootab. Olen väga tänulik selle võimaluse eest, olla siin ja praegu kohal, kogeda nii palju. Nii palju,et tänagi otsivad taipamised, vabanemised minus veel kohta ja loovad edasi... Kogesin kogu päeva jooksul suurt usladust, juhatust, hoitust, toetust. Kõik oli nii paigas, läbi mõeldud. Läbi tunnetatud. Looduses...tunnetuses olles panin peopesad vastu maad, üllatav kogemus, maapind lainetas...kergelt, aeglaselt. Kohe tükk aega tunnetasin, nautisin, aga aru ei saanud, mis toimub. Pärast Heli seletas, see on päriselt nii. Ja meie päev iseendaga oli tõepoolest juhatatud, joonistatud, toetatud, õnnistatud - kuldse sule tõmbega. Suured tänud kogu teie tiimile, toetajatele, et olete meiega."
EVE
"Olen tulvil tänulikkust kui meenutan seikluskogemust ’Päev iseendaga’. Te oskasite selle päeva luua minu jaoks nii eriliseks, et sain sealt rohkem kui üldse hoomata oskasin. Kristiina väelooma kanalduses tundsin end igati ära. Just selline ma olengi. Kui olen tasakaalust väljas, siis ei taipa ma oma tõelise olemuse väärtust, alahindan ja saboteerin ennast ning mul on raske väljendada oma tundeid. Tasakaalust välja ajab mind põhiliselt just libateemadega tegelemine. Samas kui olen tasakaalus ja suhtlen nendega, kes mulle südamest meeldivad, siis on elu lustakas ja mina jälle rõõmus, nutikas ja kiire.

Kogu päeva vältel tundsin ma ennast väga hoitud ja naiselikuna. Näiteks, kui mind ruumis ringi talutati või minu eest muul moel hoolitseti või kui autot juhtis keegi teine ja mina sain kontrolli ära anda ning lihtsalt usaldada. Usaldus tekkis kiiresti ka teiste osalejatega, olime ühesuguses olukorras, mingil põhjusel just meie kolm ja teisi saigi ainult kuulata ja tunnetada, sest näha polnud ju midagi. Paaristöös oli mul esmakordselt võimalus tunnetada teist inimest puute kontaktis olles ja kui muidu kukub mul infot pigem teadmisena, siis puute kontaktis olles tuli pilt.

Metsas avastasin, et silmad kinni saab liikuda, kui jälgida helisid. Tulenes see siis sellest, et kuulmine võttis nägemiselt juhtimise üle või hoopis sellest, et ka delfiinidel on kõrgelt arenenud kuulmine, või millestki muust, kuid tundsin ennast kaunis kindlalt nii toimides. Kui tuli voolimismaterjali värvi tunnetada, siis nägin vaimusilmas rohelise kollase viirulist helendavat ringi. Hiljem selgus, et materjal oli neoonroheline, mida mõned inimesed näevad kollase, teised rohelisena. Taimede ja marjade tuvastamisel domineerisid muidugi haistmine ja kompimine. Samuti sain kogeda, et maitsed on teistsugused, kui ei näe, mida sööd. Mul tekkis tore ankur tänu taimede tuvastamise ülesandele. Nimelt kui tunnen nüüd raudrohu lõhna, ja raudrohi õitseb praegu igal pool, siis läheb meel kohe rõõmsaks ja mulle meenub, kes ma päriselt olen. Ja lõpetuseks veel Enno täpselt sihitud selgitused. Näiteks, et me kõik oleme alles pooleldi oma pealteel. No küll ma olen selle teema üle juurelnud ja plaksti on nüüd selgus käes. Tema jutust võtsin seekord kaasa teadmise, et tunde tasandil olemist tuleb harjutada iga päev. Igatahes jään huvi ja tänuga ootama sügisel algava Meistriklassi praktilist kursust, et edasi tegeleda üha avarduva teadlikkusega ning siinkohal ei jäägi üle öelda muud, kui tänan, tänan ja veelkord tänan."
MOONIKA

Mida Päev osalejale pakub?

Lisainfo

 
Üritus toimub siis kui oslaejateks registreerub 3 inimest. Osalejad omavahel ei näe /aga kuulevad/ ja loodame teha nii, et ei näegi, kellega koos ruumis viibite. Palume jalga panna mugavad/madalad jalanõud, mida on lihtne jalga panna ja jalast ära võtta ja selga mugavad riided (ka väljas liikumiseks)

"Päev iseendaga" juhendab Heli Haruoja

+ lisandub toetaja

Luban ühe päeva iseendale

Registreerimiseks saada Kiri : Methodraie@gmail.com

Pärast registreerimist saadame kinnituskirja ja täpsema info paari päeva jooksul